Istorija

KSU šiandien

Kazimiero Simonavičiaus universitetas įkurtas 2003 m. Tai nevalstybinis (privatus) Universitetas (licencijos nr. 002426) turintis padalinius Vilniuje ir Klaipėdoje.

Nuo 2012 metų sausio 1 dienos,  pakeitęs pavadinimą ir vadovybę, Kazimiero Simonavičiaus universitetas įžengė į naują savo veiklos tarpsnį. Šiuo metu jam vadovauja prof. dr. Arūnas Augustinaitis. Universitetas pakeitė veiklos kryptį: sukurtos naujos, aktualios studijų programos, plėtojami nacionaliniai ir tarptautiniai partnerystės ryšiai, universitete diegiamos informacinės technologijos, plėtojama mokslinių tyrimų bazė, įkurta analogų Lietuvoje neturinti Interneto inžinerijos laboratorija.

Šiuo metu Kazimiero Simonavičiaus universitete mokosi apie 600 studentų, kurių didžioji dalis studijuoja Vilniuje, kita dalis Klaipėdos fakultete. Universitete dėsto virš 90 dėstytojų, nuolat atvyksta profesoriai, docentai iš užsienio universitetų.

KSU šiuo metu siūlo 18 studijų programų – 12 bakalauro, 5 magistro ir 1 vientisųjų studijų programą. Studentai gali rinktis iš plataus spektro studijų sričių, tarp kurių tokios studijų programos kaip – Mados industrija, Politikos komunikacija ir žurnalistika, Interneto inžinerija, Aviacijos vadyba,  Tarptautinė verslo teisė, Organizacinės inovacijos ir vadyba bei kitos.

Kazimiero Simonavičiaus universitetas aktyviai plečia socialinius ir tarptautinius ryšius. Šiuo metu bendradarbiaujama su daugiau nei 60 įvairių verslo įmonių, valstybinių institucijų, asociacijų, viešųjų įstaigų. Vykdomi studentų ir dėstytojų mainai su daugiau nei 100 užsienio aukštųjų mokyklų iš Vokietijos, Suomijos, Turkijos, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos, Taivano, Ispanijos, Pietų Korėjos ir kt. šalių. Iš viso bendradarbiaujama su universitetais iš 30 užsienio valstybių.

Žurnalo „Veidas“ 2013 m. atlikto tyrimo duomenimis Kazimiero Simonavičiaus universiteto absolventai – darbdavių geidžiamiausi. KSU „Karjeros kelio“ sistemos vykdyto tyrimo duomenimis baigus studijas KSU įsidarbina 99 proc. Universiteto  absolventų, 67 proc. studentų pradeda karjerą dar studijuodami ir net 25 proc. KSU absolventų turi nuosavą verslą.

Kazimiero Simonavičiaus universitetą baigę absolventai sėkmingai dirba advokatų kontorose, finansų institucijose, teismuose, savivaldybėse, valstybinėse institucijose, informacinių technologijų įmonėse, verslo bendrovėse Lietuvoje ir užsienyje.

KSU iki 2012

2003–2011 metais universitetas veikė kaip Vilniaus verslo teisės akademija. Nuo pat įkūrimo 2003-2004 m. jai vadovavo prof. dr. Romualdas Stanislovaitis,  2005-2011 metais doc. dr. Edmundas Trasauskas. Tai buvo aukštąjį universitetinį išsilavinimą teikianti mokslo institucija, ruošdavusi tik verslo teisės specialistus (teisės magistrus).

2003 metais duris atvėrė Akademijos biblioteka. Didžiąją dalį bibliotekos fondo sudaro socialinių mokslų, teisės ir verslo literatūra. VVTA yra išleidusi septynias knygas teisės, ekonomikos bei sociologijos temomis.

2004  metais buvo įkurtas Klaipėdos neakivaizdinių studijų skyrius, kuriam vadovavo prof. habil. .dr. Arvydas Virgilijus Matulionis.  Klaipėdoje VVTA studentai galėjo  rinktis tik ištęstines (buvusias neakivaizdines)  teisės  magistro studijas. Nuo 2012 m. vasario 1 d. Klaipėdos ištęstinių studijų skyrius reorganizuotas į Klaipėdos fakultetą (Dekanas prof. dr. Rimantas Stašys).

2008 metais VVTA tapo Lietuvos nevalstybinių mokslo ir studijų įstaigų asociacijos nare. Ši asociacija jungia 13 privačių, kokybiškas studijas siūlančių aukštųjų mokyklų, pripažįstamų ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje rinkoje.

Universiteto istorija Magistro studijos Geostrategijos studijos Magistrantūros studijos Kūrybos ekonomika Ateities įžvalgos ir strateginis valdymas Teisė Tarptautinė verslo teisė Tarptautiškumas Inovatyvumas Verslumas Rektorius Arūnas Augustinaitis Kūrybinės industrijos Bakalauro studijos Kūrybinės ir kultūrinės industrijos Pramogų ir turizmo industrijos Vadyba Politikos mokslai Tarptautinė verslo teisė Verslo sociologija  Verslumas ir vadyba Ateities universitetas Komunikacijos bakalauras Modernus universitetas Teisės magistras Berndradarbiavimas Studento pažymėjimas Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija Kazimiero Simonavičiaus universitetas