Kvietimas į doc. dr. Gintauto Šulijos seminarą „Tarptautinė prekyba: industrinė praktika, rizikų valdymas ir ginčų sprendimas“

2014-10-28-ksu-gintautas-sulijaKazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) Teisės fakultetas kartu su socialiniais partneriais Viešąja įstaiga „Teisės ir valdymo institutas“ (www.tiv.lt) bei Advokatų profesine bendrija „Šulija Partners Law Firm Vilnius“ (www.sulijapartners.com/lt) 2014 m. lapkričio 28 d. (penktadienį) 13.30 val. kviečia į dviejų valandų seminarą „TARPTAUTINĖ PREKYBA: INDUSTRINĖ PRAKTIKA, RIZIKŲ VALDYMAS IR GINČŲ SPRENDIMAS“.

 

SEMINARO TURINYS: Įsigyjant, perleidžiant, išnuomojant ar išsinuomojant turtą paprastai daugiausia dėmesio skiriama kainai, tačiau kaina yra tik vienas iš sandorio elementų. Dažnai sandorio reali vertė priklauso nuo to, kaip sandoris yra struktūrizuotas, kaip paskirstytos rizikos tarp šalių, kokia tikimybė, kad bus pareikšti reikalavimai ar pretenzijos po sandorio užbaigimo, kaip konkrečiai (tiesiogiai ar netiesiogiai per „escrow“) bus vykdomas mokėjimas, iš kokių jurisdikcijų turtas perkamas ir kam turtas parduodamas, kokios yra mokestinės rizikos ir t.t. Kai kurie labiau patyrę turto valdytojai iš karto pasako, kad galutinė sandorio kaina priklausys nuo kitų sutarties sąlygų.

Seminare bus aptariamos praktinės tarptautinės prekybos problemos: bendrieji komercinių sandorių struktūrizavimo klausimai, teisinių, komercinių ir mokestinių rizikų paskirstymo tarp sandorio šalių klausimai, apžvelgiama aktuali industrinė praktika, praktiniai patarimai dėl tinkamo pasirengimo ginčų sprendimui.

Nėra abejonių, kad nėra ir negali būti vienintelio universalaus sprendimo visoms situacijoms, todėl realus rizikos paskirstymas tarp šalių dažniausiai priklauso nuo jų derybinės galios. Industrinės praktikos išmanymas ir jos išaiškinimas derybų metu yra vienas iš pagrindinių argumentų sklandžiai ir greitai susiderant dėl labiau priimtinų tarptautinių komercinių sandorių sąlygų.

SEMINARO PRANEŠĖJAS – DOC. DR. GINTAUTAS ŠULIJA. Pranešėjas turi Kembridžo universiteto teisės magistro laipsnį, taip pat yra apsigynęs teisės mokslų daktaro disertaciją J. W. Goethe Frankfurto prie Maino universitete, turi Vilniaus universiteto teisės magistro ir socialinių mokslų daktaro laipsnius. Nuo 2003 m. – Lietuvos advokatūros narys, šiuo metu eina docento pareigas Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakultete. Pranešėjas yra dirbęs vienoje iš aukščiausiai reitinguojamų Jungtinių Amerikos Valstijų advokatų kontorų „Fried, Frank, Harris, Schriver & Jacobson“ Londone ginčų sprendimo grupėje bei sprendė korporatyvinės veiklos tyrimo klausimus. Pastaruosius šešerius metus vadovauja Advokatų profesinei bendrijai „Šulija Partners Law Firm Vilnius“, dirba su klientais struktūrizuojant didelės vertės komercinius sandorius, atstovauja įmonių interesus tarptautinėse derybose ir organizuoja Lietuvos bendrovių interesų gynimą Anglijoje ir kitose užsienio šalyse. 2010-2014 m. pranešėjas rengė sandorių dokumentus privatiems ir instituciniams klientams, užsienio investuotojams parduodant, išnuomojant, tarpininkaujant, perleidžiant didelės vertės nekilnojamąjį bei kitokį turtą pagal finansinio lizingo ir kitus sandorius, kurių bendra vertė viršijo 350 mln. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių.

Seminare taip pat dalyvaus ir mokestiniais klausimais diskutuos buvusi Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja, netiesioginių mokesčių specialistė VILMA VILDŽIŪNAITĖ.

SEMINARO VIETA. „Verslo centras 2000“, I korpusas, 3 aukštas, Jogailos g. 4, Vilnius.


REGISTRACIJA IR DALYVIO MOKESTIS. Norinčius dalyvauti seminare maloniai prašome iki 2014 m. lapkričio 25 d. pranešti Jolitai Malinauskaitei el. paštu info@tiv.lt arba telefonu 860164069. Registruojantis nurodykite: savo vardą, pavardę; atstovaujamą instituciją; el. p., tel. Nr. Dalyvavimas renginyje yra mokamas: kaina vienam dalyviui – 290 Lt (PVM neapmokestinama). Dalyvio mokestį prašome pervesti į Viešosios įstaigos „Teisės ir valdymo institutas“ (įm. kodas 302545109) sąskaitą LT257400036616923810.

Kvietimas į seminarą: http://www.ksu.lt/!downloads/2014/10/2014-10-28-gintautas-sulija-seminaras.pdf

Nuotrauka iš asmeninio Gintauto Šulijos archyvo

Palikite atsiliepimą

Tam kad galėtumėte komentuoti turite prisijungti.